Nawet amatorzy górskich wędrówek wiedzą, że wyruszenie na szlak wiąże się z przywdzianiem wygodnego, specjalistycznego obuwia, dzięki któremu w sposób w pełni komfortowy i bezpieczny przyjdzie nam pokonywać trasę. Rodzi się jednak pytanie – wybrać buty trekkingowe wysokie czy niskie? Jakie są między nimi różnice, czym się charakteryzują i jaki zakup będzie najbardziej właściwy? Śpieszymy z odpowiedzią!

Nabycie doskonale dopasowanych butów trekkingowych wysokich lub niskich przełoży się na powodzenie górskiej wycieczki. Wybór butów trekkingowych wysokich czy niskich zależy przede wszystkim od trudności pokonywanych przez nas szlaków i pory roku. Im bardziej wymagające trasy, tym obuwie powinno być stabilniejsze. Niskie buty trekkingowe, zapewniające przede wszystkim dużą przewiewność, zdadzą egzamin na prostych szlakach z małymi przewyższeniami, a także w trakcie krótkich, szybkich wycieczek.

Buty trekkingowe wysokie i niskie

Istnieje kilka różnic pomiędzy butami trekkingowymi wysokimi a niskimi. Podstawową cechą niskich butów trekkingowych jest kończąca się przed kostką cholewka. Fakt ten sprawia, iż stopa łatwiej się wentyluje, dlatego jeśli nie planujemy pokonywać trudnych pasm górskich, zaleca się zakup niskich butów trekkingowych. Ten rodzaj obuwia będzie doskonałym wyborem do nieskomplikowanych wędrówek w okresie wiosenno-letnim i wczesną jesienią, gdy nie spodziewamy się zbyt obfitych opadów deszczu lub śniegu.

Buty trekkingowe wysokie sprawdzą się w niesprzyjających warunkach pogodowych i na nierównym podłożu, ze średnimi lub dużymi przewyższeniami. Wysokie buty trekkingowe to dobry wybór także wtedy, gdy celujemy w długie wycieczki z obciążeniem. Wysokie buty trekkingowe doskonale ochronią okolice kostki i ścięgien, a także zabezpieczą przed wpadaniem do środka kamieni. Odpowiedni przepływ powietrza w ciepłe dni zapewnią dostępne w naszym sklepie wysokie buty trekkingowe Alpina Helios.

Buty trekkingowe Alpina Sportowa

Bez względu na to, jaki charakter przybiorą wycieczki górskie i czy zdecydujemy się na zakup butów trekkingowych wysokich czy niskich, istotne jest, aby obuwie wykonane było z wysokiej jakości materiałów. W ofercie sklepu Alpina Sportowa znajdą Państwo szeroki wachlarz butów trekkingowych wysokich oraz niskich dla kobiet i mężczyzn, które wyróżniają naturalne, wytrzymałe tworzywa oraz oryginalny design. Wszystkie buty trekkingowe wysokie i niskie z asortymentu Alpina Sportowa świetnie dopasowują się do stopy i są komfortowe, dlatego jeśli wybierają się Państwo w góry, odwiedzenie naszego sklepu jest punktem obowiązkowym. Zapraszamy!

Dodaj komentarz