Buty podejściowe czy trekkingowe?

Buty podejściowe czy trekkingowe?

Nabycie odpowiedniego wyposażenia to podstawa, o jaką należy zadbać przed wyruszeniem na pieszą wycieczkę w góry. Jednym ze szczególnie ważnych elementów jest odpowiednio dopasowane obuwie. Wbrew pozorom wybór właściwych butów w góry nie należy do prostych zadań. Podczas zakupów należy kierować się kilkoma kryteriami, by buty były w pełni funkcjonalne. Buty w góry naturalnie powinny być dopasowane do stopy i odpowiednio je zabezpieczać, minimalizować ryzyko powstania kontuzji, zapewniać stabilność stawianych kroków i być dostosowane do panujących warunków atmosferycznych.

Powyższe cechy to podstawowe aspekty, jakich należy szukać w idealnych butach w góry. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku dostępne są różne rodzaje butów, dedykowanych górskim wyprawom. W sklepach sportowych można spotkać się m.in. z butami podejściowymi, nazywanymi również podejściówkami oraz z butami trekkingowymi. Czym owe typy butów w góry się różnią? Które będą najlepsze? Odpowiadamy!

Buty w góry – do trekingu i podejściówki

Buty trekkingowe polecane są osobom, które wybierają się w góry i chcą skutecznie ochronić swoje stopy przed wszelkimi niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nich na ścieżkach – wystającymi konarami, ostrymi zakończeniami kamieni, a także nierównościami terenu. Bez względu na poziom trudności szlaku, buty trekkingowe to obowiązkowy element wycieczki. Ważną kwestią butów do trekingu jest oczywiście wodoodporność oraz doskonała cyrkulacja powietrza. Najlepiej więc wybierać buty trekkingowe z membraną, oddychającego materiału odpornego na zamoknięcie. Buty do trekingu świetnie sprawdzą się także podczas wycieczek terenowych, na przykład w lesie.

Buty podejściowe pierwotnie zostały stworzone z myślą o turystach, uprawiających górską wspinaczkę, by mogły w sposób komfortowy i bezpieczny dotrzeć z miejsca parkingowego pod ścianę wspinaczkową, a dopiero pod nią zmienić podejściówki na buty do wspinania. Aktualnie buty podejściowe dobrze sprawdzają się również jako zamiennik do klasycznego obuwia trekkigowego, z tym założeniem, że tylko w okresie wiosennym do maksymalnie wczesnej jesieni oraz na niewymagających trasach.

Buty podejściowe lub trekkingowe

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór butów trekkingowych oraz podejściowek damskich i męskich, z niską oraz wysoką cholewką. Bogaty wachlarz butów w góry przekłada się na łatwość w wybraniu odpowiedniej pary, dostosowanej do swoich potrzeb oraz preferencji. Bez względu na to, czy zdecydują się Państwo na buty podejściowe czy buty do trekingu, możemy zagwarantować wysoką jakość produktów i dbałość o każdy detal użytkowy oraz wizualny.

Dodaj komentarz