Zapraszamy do zapoznania się z recenzją przygotowaną przez Nasza KGP

Zacznijmy od przypomnienia, że od jakiegoś czasu współpracujemy z Polskim Dystrybutorem marki ALPINA – MGB Alpina Sportowa. Nasza przygoda z warszawską ekipą rozpoczęła się przypadkowo. Szukaliśmy butów, które sprawdzą się w górach, ale i w lesie podczas wypadów za miasto. Trafiliśmy na stronę MGB i jak się okazało, firma ma swój punkt stacjonarny blisko naszego miejsca zamieszkania.

Nasza KGP - Test butów Alpina TundraFoto: naszakgp

W sklepie spędziliśmy trochę czasu. Ekipa spokojnie wsłuchała się w nasze potrzeby i przedstawiła plusy i minusy poszczególnych modeli butów. Muszę przyznać, że już dawno nie czułem się tak zaopiekowanym klientem. Nikt mnie nie poganiał, spokojnie mogłem przymierzyć każdy model buta. Widząc, że sprzedający nie są tam z przypadku i sami są, na co dzień aktywnymi użytkownikami marki Alpina.

Wybór padł na model Alpina Tundra

Wybraliśmy model ALPINA TUNDRA. Co ciekaw, te buty produkowane są już od prawie 20 lat w Europie. Staż istnienia firmy i 20 letnia tradycja już mówi nam dużo. Buty wykonane są ze skóry nubuk 2.0mm o wysokim profilu, który dba podczas wędrówek o nasz staw skokowy. Natryskiwana podeszwa powoduje większą wytrzymałość łączenia z cholewką, dzięki czemu model Tundra sprawdzi się nawet w wilgotnym klimacie.

Nasza KGP - Test butów Alpina Tundra

Foto: naszakgp

Buty posiadają opracowaną przez ALPINE membrane – Alpitex. Dla jednych to może być wada, dla innych zaleta. Ja szukałem buta raczej uniwersalnego, więc zastosowana technologia była dla mnie tylko na plus.

Alpina Tundra w terenie

Model ten w mojej ocenie po ponad 6 miesięcznym użytkowaniu jest bardzo uniwersalny. Czekałem z tą recenzją na zimę i roztopy. Udało mi się przetestować buty w Górach Stołowych podczas naszego rodzinnego wypadu w ferie zimowe. To był test, który miał potwierdzić czy buty Tundra są warte swojej ceny. Podczas tego wypadu na szlaku spotkaliśmy się z wymagającymi warunkami na szlaku – śnieg, błoto pośniegowe, a na koniec roztopy. Trzeba przyznać, że buty nie zawiodły, mimo że miały już za sobą nie jedną wyprawę nie przesiąkły. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego efektu biorąc pod uwagę całodniowe chodzenie w śniegu.

Nasza KGP - Test butów Alpina Tundra

Foto: naszakgp

Miło nas zaskoczyła plastyka buta. Mimo niskich temperatur podeszwa nie twardnieje i dobrze trzyma się podłoża. W Karkonoszach podczas deszczowego dnia byłem jedynym z naszej ekipy, który nie miał problemów przemieszczać się kamienistym szlakiem z Luční Bouda do Chaty pod Przełeczą Karkonoską. Byłem zachwycony. Mimo całodniowego opadu deszczu buty….

całość tekstu znajdziesz na Nasza KGP

1 thoughts on “Nasza KGP – Test butów Alpina Tundra

  1. gregban says:

    Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem butów Alpina Tundra. Poszukiwałem butów uniwersalnych zarówno do wypadów do lasu jak i wędrówek po górach. Do tej pory używałem Hanwagów Alaska GTX ale po kilkunastoletnim używaniu i na nie przyszedł czas. Dla mnie w bucie najważniejszym elementem jest wygoda, odporność na złe warunki atmosferyczne, prostota, nska waga oraz ładny wygląd. Ten model wg mnie spełnia wszystkie te wymagania i na dodatek co miłe nie powala ceną. Mam nadzieję, że będą mi służyć przez wiele lat podczas obcowania z naturą. Dawno się tak nie cieszyłem z Zakupu nowych butów 😊 aż się nie chce ich zdejmować ze stóp.
    Polecam wszystkim ten model bo warto je mieć.
    Grzegorz

Dodaj komentarz