Buty podejściowe cieszą się popularnością wśród zwolenników zarówno górskich wspinaczek, jak i pieszych wycieczek po parkach czy lasach krajobrazowych. Czym charakteryzują się buty podejściowe i jak wybrać odpowiednie? Podejściówki to propozycja między klasycznymi butami trekkingowymi, a obuwiem przystosowanymi do wspinaczki. Wyróżnia je doskonała przyczepność do podłoża, co zapewnia odpowiednio elastyczna i amortyzująca podeszwa.

Cechą butów podejściowych jest również niewielka masa całkowita. Za sprawą tego obuwie można spakować do plecaka, a nawet przypiąć karabinkiem do szpejarki. Warto mieć przy sobie podejściówki, gdy planujemy dotrzeć pod ścianę do wspinaczki chociażby z parkingu czy innego oddalonego miejsca, a także podczas spacerów w rezerwatach przyrody.

Jak dobrać buty podejściowe?

Buty podejściowe, podobnie jak każdy inny rodzaj obuwia górskiego, powinno dostosować się do celów użytkowania. Na szlakach o wysokim poziomie trudności sprawdzą się buty wysokie, natomiast na trasach z małymi wzniesieniami dobre będą m.in. podejściówki. Istotną kwestią jest dokonanie zakupu w specjalistycznym sklepie, w którym dostępne modele wykonane są z jakościowych materiałów.

W asortymencie Alpiny Sportowej znajdą Państwo szeroką gamę podejściówek, dzięki czemu dobranie właściwej pary nie będzie stanowiło problemu. Lekkie buty podejściowe damskie i męskie produkujemy z odpornej na czynniki zewnętrzne skóry, a także elastycznej gumy, stanowiącej ochronę przed wilgocią oraz skałami. Co więcej podejściówki są świetnie wyprofilowane, dlatego dopasowują się do stóp.

Podejściówki od Alpiny Sportowej

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu, abyśmy mogli do doradzić zakup najbardziej odpowiedniego modelu butów podejściowych do warunków, w jakich będą używane. Wyróżnia nas profesjonalne podejście, duża wiedza oraz zamiłowanie do sportów górskich i nie tylko, stąd nasi klienci mogą liczyć na kompleksową i fachową pomoc. Czekamy na Państwa!

Dodaj komentarz