Wybierając się w góry, dobrze jest zaopatrzyć się we własny sprzęt, który będzie idealnie dopasowany do indywidualnych preferencji użytkowników i pozwoli ominąć często długie kolejki do punktu wypożyczeń. Najważniejszym elementem podstawowego wyposażenia górskiego są buty. Wysokogórskie, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są dla fanów wspinaczek na wysokie szczyty, znajdujących się powyżej 4000 m n.p.m. Na co dokładnie zwrócić uwagę podczas zakupu butów wysokogórskich?

Jedną z ważniejszych kwestii, którą powinno się odnotować i mieć na uwadze kupując buty wysokogórskie, jest okres roku, w jakich obuwie będzie używane. Na rynku dostępne jest bowiem obuwie trekkingowe wysokogórskie letnie i zimowe. Poza idealną ochroną termiczną w ciepłe lub zimne dni, sezonowe buty wysokogórskie wpasują się w panujące na szczytach warunki pogodowe, chroniąc właścicieli przed wilgocią czy ślizganiem się, nawet podczas załamania pogodowego na dużej wysokości. Jeśli wybieramy wysokogórskie buty trekkingowe musimy szczególna uwagę zwrócić również na odpowiedni rozmiar butów. Są to buty troszkę twardsze i wykonane z grubszych materiałów niż buty klasy Hiking dlatego bardzo ważne jest dobre dopasowanie rozmiaru do stopy.

Buty wysokogórskie damskie

Buty wysokogórskie od Alpiny cechują się zabudową cholewką, sięgającą za kostki. Dobrze dopasowane obuwie chroni stopy przed przemieszczaniem się wewnątrz buta, niwelując obtarcia a tym samym zwiększając komfort podczas noszenia. Buty wysokogórskie od Alpiny to możliwie najlepszy wybór dla osób, które cenią sobie poczucie bezpieczeństwa. Nie oznacza to jednak, że wykluczona jest całkowicie możliwość złapania kontuzji podczas wspinaczek. Mimo to – na pewno ryzyko jest mniejsze, niż w chwili pokonywania kilometrów w górach w niespecjalistycznym obuwiu.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo różne modele butów wysokogórskich damskich, męskich i dziecięcych. Zadbaliśmy nie tylko o nowoczesne technologie, znacznie poprawiające wygodę użytkowania, ale także nietuzinkowy design obuwia. Buty wysokogórskie damskie wykonane są z naturalnej skóry i nieprzemakalnej, odpornej na trwałe zabrudzenia membrany. Podeszwa w butach wysokogórskich jest na tyle sztywna, że bezpiecznie można chodzić w nich w rakach, zachowuje jednak swoją elastyczność dla uzyskania dobrej amortyzacji.

Buty wysokogórskie sklep internetowy

Zachęcamy do zapoznania się z dokładną specyfikacją butów wysokogórskich od Alpiny, znajdującą się w opisie produktu. Dzięki temu będą mogli Państwo dopasować odpowiedni rodzaj obuwia do własnych preferencji. Poza odwiedzeniem naszego sklepu internetowego w poszukiwaniu dodatkowych informacji na temat butów wysokogórskich, mogą Państwo także śmiało kontaktować się z naszymi specjalistami. Pozostajemy do dyspozycji i służą pomocą, gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania dotyczące butów wysokogórskich i nie tylko.

Dodaj komentarz