Planując zimowe szaleństwo na nartach biegowych, warto zadbać o kwestię niezbędnego wyposażenia. Szczególnie jeśli cenią sobie Państwo komfort, dobrze zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt narciarski. Narty powinny być przystosowane do terenu, na jakim będą Państwo jeździć i techniki jazdy. Pozwoli to w pełni cieszyć się czasem na śniegu, bez obawy na kontuzję i liczne utrudnienia. Wiele osób zastanawia się, jakie narty wybrać do stylu klasycznego – śladowe czy back countr? Czym się różnią?

Narty śladowe przeznaczone są do biegania rekreacyjnego i narciarstwa typowo turystycznego. Sprawdzą się na specjalnie przygotowanych trasach, zdadzą też egzamin na terenach nizinno-pagórkowatych. Narty śladowe charakteryzują się mocną konstrukcją, uniesionymi dziobami, które zapobiegają zapadaniu się w lekkie zaspy śniegu podczas jazdy i ułatwiają utrzymanie nart w torze podczas biegu. Kiedy jednak planują Państwo często zbaczać z trasy i odkrywać nowe tereny, narty śladowe nie będą właściwym wyborem.

Narty backcountry

Nie można powiedzieć tego samego o nartach typu back country, oznaczonych symbolem „BC”. Narty te stworzone są dla osób, które lubią poznawać nie odkryte lub mało popularne trasy. Narty backcountry przeznaczone są do wędrowania szczególnie w terenie gdzie występuje kopny śnieg. Świetnie poradzą sobie nawet na bardzo wymagających ścieżkach. Narty do narciarstwa back country są szersze i bardziej odporne od nart śladowych. Cechuje je stalowa krawędź, która zapobiega ześlizgiwaniu się, ułatwia hamowanie i prowadzenie nart poza trasą. Narty backcountry są lepiej przystosowane do zjazdów niż narty śladowe dlatego te najszersze BC sprawdzą się nawet w terenach górzystych.

W naszym asortymencie znajdą Państwo komplet wyposażenia do narciarstwa backcountry – narty, specjalistyczne buty BC, kijki, wiązania oraz inne akcesoria. Wszystkie produkty wykonane są z jakościowych i odpornych tworzyw, dzięki czemu zakupiony sprzęt oraz odzież będą służyć przez wiele sezonów. Wszystkie modele obuwia są ciepłe i bardzo dobrze chronią przed wilgocią. Bogactwo wzorów i typów butów back country sprawia, że każdy znajdzie dla siebie najbardziej odpowiednią parę.

Buty i narty backcountry sklep

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem naszych produktów i szczegółowym opisem nart oraz butów do narciarstwa backcountry. Pomoże to Państwu dobrać idealne wyposażenie, dzięki któremu będą Państwo czuli się bezpiecznie i komfortowo. Jesteśmy specjalistami i pasjonatami rożnego rodzaju sportów, dlatego chętnie doradzimy Państwu podczas zakupów sprzętu do narciarstwa biegowego i backcountry. Pozostajemy do dyspozycji.

Dodaj komentarz