Odpowiednio dopasowany sprzęt i odzież sportowa to podstawa, aby podczas szaleństw na trasie, czy poza nią czuć się komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia są narty. Biegowe, śladowe czy Back Country to tylko część propozycji do wyboru. Decyzja o zakupie sprzętu powinna zależeć przede wszystkim od stylu jazdy, jaki zamierzamy praktykować. W przypadku narciarstwa biegowego sprawdzą się oczywiście biegówki – ale jakie? Czym kierować się podczas dobierania nart biegowych?

Narciarstwo biegowe można podzielić na klasyczne i łyżwowe. Będąc na etapie zakupu biegówek, warto zastanowić się, jaką technikę będziemy chcieli udoskonalać. Zdecydowanie się na którąś z opcji ułatwi dobranie nart biegowych. Kolejnym kryterium, na które powinniśmy zwracać uwagę, jest długość biegówek oraz poziom zaawansowania jazdy narciarza. O ile określenie poziomu umiejętności oraz stylu jazdy często jest intuicyjne, tak pytanie o to, jak dobrać długość nart biegowych budzi wątpliwości.

Idealnie dopasowane biegówki

Długość nart biegowych jest kwestią indywidualną i zależy przede wszystkim od wzrostu oraz masy ciała użytkownika. Pomocne w dobieraniu właściwych biegówek mogą być opisy producentów oraz profesjonalny personel sklepu internetowego, który dystrybuuje wysokiej jakości narty biegowe. Zakłada się, iż narciarze o dużej masie ciała wybierają biegówki dłuższe od standardowych, natomiast osoby o niewielkiej wadze – trochę krótsze niż zalecane. Podana zasada dobierania nart biegowych jest jednak bardzo ogólna, dlatego jeśli zależy Państwu na bardzo wygodnych i bezpiecznych biegówkach, warto skorzystać z pomocy specjalistów którzy przy doborze sprzętu wezmą też pod uwagę: szerokość i twardość nart, rodzaj ślizgu, uwarunkowania terenu czy trasy, rodzaj odbicia w stylu klasycznym, typ wiązania, czy nawet pomogą w doborze odpowiedniego modelu na jakąś daleką wyprawę na nartach biegowych.

Pracownicy sklepu Alpina Sportowa pozostają do Państwa dyspozycji i chętnie podpowiedzą, jak dobrać narty biegowe według własnych preferencji i predyspozycji. Możemy pochwalić się nie tylko wiedzą z zakresu sportów zimowych i narciarstwa biegowego, ale również ogromną pasją do wszelkich aktywności. Doskonałe przygotowanie merytoryczne w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem i zaangażowaniem sprawią, że klienci zostaną obsłużeni kompleksowo.

Narty biegowe od Alpiny

Zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem biegówek oraz akcesoriami do narciarstwa biegowego. Gwarantujemy wysoką jakość wykonania wszystkich naszych produktów. Dostępne w sklepie biegówki zostały stworzone z trwałych materiałów, dzięki czemu użytkowanie będzie przyjemne i bezpieczne. Co więcej, dzięki temu narty biegowe będą mogły posłużyć przez wiele sezonów. Zachęcamy do kontaktu!

Dodaj komentarz