Propagowanie zdrowego stylu życia i wprowadzanie do swojej codzienności ciekawej formy aktywności fizycznej to coś, na co coraz więcej osób zwraca uwagę. Każdy rodzaj ruchu jest dobry – bez względu na to, czy mowa tylko o spacerze, czy może uprawianiu sportu drużynowego lub sezonowego. Wielu z niecierpliwością wyczekuje zimy i wyjazdu w góry, by móc ubrać narty i doskonale bawić się podczas zjazdów wśród białego puchu. Nie trzeba jednak czekać na te kilka miesięcy w roku, by cieszyć się jazdą na nartach. Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta – nartorolki biegowe.

Nartorolki to, jak sama nazwa wskazuje, połączenie nart i rolek. Do krótkiej płozy doczepione są dwa kółka, umocowane na dwóch krańcachnartorolek biegowych. Wiązania nartorolek doskonale przypominają te, w jakie wyposażone są standardowe narty, użytkowane na trasach biegowych. Oznacza to, że do nartorolek biegowych nie wymaga się zakupienia kolejnej pary butów, śmiało można używać model zakupiony z myślą o szaleństwie w zimie, jeśli tylko warunki atmosferyczne na to pozwalają.

Nartorolki biegowe

Nieodłączną częścią wyposażenia, poza nartorolkami biegowymi, jest kilka innych elementów. Mowa przede wszystkim o kijkach, bez których trudno wyobrazić sobie zarówno tradycyjne narciarstwo, jak i to uprawiane latem. Kijki do nartorolek klasycznych są nieco dłuższe od tych używanych zimą, z uwagi na to, że należy wziąć pod uwagę także wysokość płozy i kółek. Jak dobrać kije do nartorolek? Długość kijków uzależniona jest od wzrostu użytkownika oraz stylu jazdy. Wybór odpowiednich nartorolek biegowych oraz dostosowanych do nich kijków można skonsultować z doświadczonym specjalistą naszego sklepu, by mieć pewność, że zakup spełni Państwa potrzeby i pozwoli czerpać maksymalną ilość radości z jazdy.

To jednak nie koniec rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, by zakup nartorolek można by zaliczyć do udanych. Na rynku dostępne są różne rodzaje nartorolek – biegowe klasyczne, terenowe oraz łyżwowe. Pierwszy typ jest najbardziej uniwersalny i sprawdzi się na ścieżkach sfaltowych lub betonowych np. rowerowych, z kolei nartorolki terenowe przeznaczone są dla osób, które cenią sobie przede wszystkim uprawianie sportu na świeżym powietrzu w terenie z dala od zgiełku miasta. Nartorolki łyżwowe pozwolą na doskonalenie łyżwowej techniki jazdy tak jak klasyczne ale będą wymagały od nas większej kondycji i równowagi.

Nartorolki klasyczne i nie tylko

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór nartorolek biegowych klasycznych, jak i łyżwowych. W ofercie znajdują się również specjalistyczne obuwie oraz kijki. Wyposażenie można uzupełnić o sportową odzież i dodatki, by jazda na nartorolkach była jeszcze bardziej komfortowa i przyjemna. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz zakupów!

Dodaj komentarz