Fanów zimowego szaleństwa wśród białego puchu nie brakuje. Wobec tego, szczególnie w okresie ferii szkolnych, turyści muszą mierzyć się z kolejkami do wyciągów, a także zatłoczonymi stokami. Dla niektórych to właśnie jeden z uroków zimowych wyjazdów. Nie wszyscy jednak doceniają ten aspekt i wolą mniej oblegane miejsca. Alternatywą, która skłania do zmiany butów zjazdowych na inny typ specjalistycznego obuwia, jest narciarstwo skiturowe.

Skituring to prawdziwa gratka dla zwolenników wyznaczania własnych ścieżek – dosłownie i w przenośni. Polega na przemierzaniu gór poza wyznaczonymi trasami. Podczas skituringu można dostosowywać prędkość jazdy do własnych preferencji, a czasem nawet zatrzymywać się na moment, by podziwiać krajobrazy, w których pokryte śniegiem wzniesienia grają pierwszoplanową rolę. Buty skiturowe są lżejsze od butów zjazdowych. Co ważne, kiedy zostaną odblokowane, pozwalają na dużą swobodę ruchów i ułatwiają podchodzenie pod górę czy poruszanie się po bardzo zaśnieżonych drogach.

Buty skiturowe do nart zjazdowych Alpina?

Dobrej jakości sprzęt to podstawa udanej wycieczki w góry. Bez względu na to, czy regularnie wyjeżdża się, by spędzić czas na stoku, czy dopiero zaczyna się swoją przygodę ze sportami zimowymi, warto zainwestować w odpowiednio dopasowane buty. Zjazdowe, skiturowe, a może biegowe? Wybór zależy przede wszystkim od techniki jazdy, jaką będą Państwo chcieli praktykować. Buty skiturowe będą właściwe do stylu freeride, narty zjazdowe z kolei do klasycznego narciarstwa alpejskiego.

Kiedy zależy Państwu, aby zakupione buty do nart zjazdowych czy skiturowych były inwestycją na lata, dobrze skorzystać z naszej oferty. Proponujemy wysokiej jakości sprzęt narciarski, w tym buty zjazdowe Alpina, narty czy kijki, a także wszelkie akcesoria i dodatki usprawniające poruszanie się po szlakach. Wszystkie elementy wyposażenia odznaczają się trwałością oraz komfortem użytkowania. Buty Alpina zostały stworzone z dbałością o każdy detal. Na szczególną uwagę zasługują również nowoczesne technologie, które zapewniają m.in perfekcyjne dopasowanie do stopy i nieprzemakalność.

Buty zjazdowe Alpina

Cenimy sobie indywidualne podejście i pełne zadowolenie klientów, dlatego oferta naszego sklepu jest bardzo zróżnicowana. Dzięki temu każdy znajdzie dla siebie idealne buty zjazdowe od Alpiny, czy uzupełni wyposażenie przeznaczone do narciarstwa biegowego. Zapraszamy do przejrzenia asortymentu i zapoznania się z dokładnymi specyfikacjami w opisach produktów. W razie wątpliwości i pytań – pozostajemy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą.

Dodaj komentarz