Odpowiednio dopasowany sprzęt narciarski daje użytkownikom poczucie komfortu i bezpieczeństwa na stoku, co oczywiście przekłada się na możliwość czerpania dużej radości podczas szaleństwa wśród białego puchu. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, tuż obok nieprzemakalnej i ciepłej odzieży, a także nart czy kijów, są buty narciarskie. Będąc na etapie szukania właściwej pary, należy skupić się na kilku aspektach.

Podobnie jak w przypadku wybierania jakiegokolwiek obuwia, także w momencie, gdy kupuje się się buty narciarskie, kluczową kwestią jest idealnie dopasowany rozmiar. Jako iż rozmiarówka butów narciarskich może się różnić w zależności od firmy, warto przed zakupem dokładnie zmierzyć stopę, by wybrać prawidłową długość wkładki. Zakładając, że do butów narciarskich zakłada się dość grube skarpetki, zaleca się doliczyć od pół do jednego centymetra do uzyskanej wartości.

Idealne buty narciarskie

Dobrze dobrany rozmiar butów narciarskich to nie tylko długość wkładki, ale również szerokość cholewki. Odpowiednia szerokość butów narciarskich sprawi, że obuwie będzie komfortowe nawet po upływie kilku godzin od założenia. Od tej kwestii zależna jest również kontrola nad nartami. Bardziej wąskie buty narciarskie równoznaczne są z łatwością uzyskania dużej precyzji podczas uprawiania narciarstwa zjazdowego.

Rozmiarówka butów narciarskich to temat priorytetowy, którym należy zająć się w pierwszej kolejności. Kiedy jednak ustalą już Państwo, jaki rozmiar butów do narciarstwa zjazdowego będzie najbardziej właściwy, można skupić się na równie ważnych aspektach, m.in. wskaźniku sztywności obuwia, określanego mianem flexu. Im bardziej zaawansowane umiejętności narciarza, tym poziom flexu powinien być większy. Sztywność butów do narciarstwa zjazdowego zależna jest również od masy ciała użytkownika i powinna współgrać z sztywnością nart.

Buty narciarskie sklep internetowy

Bez względu na poziom umiejętności, rodzaj i rozmiar butów do nart zjazdowych, obuwie powinno być przede wszystkim wykonane z trwałych i jakościowych tworzyw, aby zapewniało wygodę użytkowania. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo buty do nart zjazdowych, wyprodukowane z dokładnie wyselekcjonowanych materiałów i charakteryzujące się nowoczesnymi technologiami. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz opisami dostępnych produktów. Personel sklepu internetowego służy również pomocą podczas dobierania właściwego rozmiaru butów do nart zjazdowych. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz