Dobranie odpowiedniego sprzętu na zimowe szaleństwo wśród białego puchu to podstawa udanej zabawy na stoku. Niezbędnym elementem wyposażenia do narciarstwa biegowego są oczywiście wysokiej jakości narty, idealnie dopasowane do stopy buty do nart biegowych, odzież oraz kijki. Kiedy etap wybierania nart, butów i specjalistycznego ubrania mają Państwo już za sobą, należy skupić się na temacie kijków do nart biegowych.

Dobieranie kijków do nart biegowych to kwestia bardzo istotna, ponieważ to właśnie ten element wyposażenia pomaga w rozpędzaniu się i nadawaniu kierunku jazdy podczas biegu. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania kijków do nart biegowych? Długość kijków to pierwsza kwestia, która pomoże w wybraniu właściwego modelu. Wymiary kijów do narciarstwa biegowego powinny być dostosowane głównie do praktykowanego stylu jazdy. Kiedy planują Państwo doskonalić narciarstwo biegowe techniką łyżwową, kije powinny sięgać do nosa/uszu, z kolei w przypadku klasycznego stylu jazdy zaleca się, aby kijki do nart biegowych sięgały do ramion.

Kijki do nart biegowych

Długość kijów do nart biegowych można obliczyć prostym sposobem. W przypadku dobierania właściwej długości kijów do nart biegowych dla osoby, która będzie praktykowała klasyczny styl jazdy, wzór ma się następująco: wzrost x 0,83. Przy technice łyżwowej natomiast powinno się pomnożyć wzrost użytkownika podany w centymetrach przez wartość 0,89. Kupując kijki do nart biegowych dla dzieci, warto znaleźć model, który wyposażony jest w wbudowaną regulację, aby dostosowywać długość kijków do wzrostu dzieci, który stale się zmienia.

Wzory są ogólne i nie zawsze pokrywają się z rzeczywistymi potrzebami kontrahentów. Dlatego jeśli poszukują Państwo niezawodnego sposobu na dobranie długości kijków do nart biegowych, warto skorzystać z pomocy specjalistów i umówić się na rozmowę, podczas której wątpliwości co do tego, jak dobrać kijki, zostaną rozwiane. Pracownicy Alpiny Sportowej to profesjonaliści i pasjonaci wszelkich sportów, w tym także narciarstwa biegowego, którzy doradzą Państwu w zakresie długości kijków, ich rodzaju oraz modelu.

Kijki do biegówek sklep internetowy

W asortymencie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór kijów do nart biegowych. Bez względu na to, jakiej długości kijków do biegówek Państwo poszukują, a także jaki styl jazdy chcą wykonywać, skorzystanie z naszych usług jest wskazane. Poza bogatym asortymentem, oferujemy bowiem wysokiej jakości kijki do nart biegowych, wykonane z trwałych materiałów, co przełoży się na komfort użytkowania. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją kijków do nart biegowych, co z pewnością pomoże Państwu wybrać najlepszy dla siebie model.

Dodaj komentarz