Planując wyjazd w góry, obowiązkowym elementem przygotowań jest skompletowanie odpowiedniego sprzętu, który zagwarantuje użytkownikowi wysoki komfort oraz bezpieczeństwo na stoku. Podczas tworzenia listy zakupów, jako pierwsze przychodzą do głowy oczywiście narty zjazdowe oraz ciepłe, nieprzemakalne, wielosezonowe buty i odzież. Elementami, które podobnie jak wymienione wyżej przedmioty, stanowią niezbędną część wyposażenia, są kije do nart zjazdowych.

Dobranie kijów do nart zjazdowych jest niezwykle ważną kwestią, której nie należy zaniedbywać. Wynika to z faktu, iż podczas uprawiania narciarstwa zjazdowego, kije pomagają w  zachowaniu równowagi oraz utrzymaniu prawidłowej postawy, co eliminuje późniejszy nieprzyjemny ból pleców i problemy z kręgosłupem. Zaopatrzenie się we właściwe kije do nart zjazdowych pozwoli Państwu dopracować technikę jazdy, a także przełoży się na czerpanie większej radości z czasu spędzonego na stoku.

Kije do nart zjazdowych – na co zwrócić uwagę?

Będąc na etapie zakupu odpowiednich kijów do nart zjazdowych, należy kierować się kilkoma wytycznymi. Podstawowym kryterium, jakie warto wziąć na tapet, jest rodzaj kijków do nart zjazdowych. Wyróżnia się dwa warianty kijów do narciarstwa zjazdowego – proste i zakrzywione. Pierwsze z nich sprawdzą się podczas stosowania klasycznej techniki zjazdowej. Model zakrzywionych kijów do narciarstwa zjazdowego, zwany również racingowym, zda egzamin podczas pokonywania slalomów.

Nie mniej ważną kwestią w trakcie dokonywania zakupu dopasowanych do własnych potrzeb i predyspozycji kijów do nart zjazdowych, jest ich długość. Jak wybrać odpowiedni rozmiar? Zakupując produkt w sklepie stacjonarnym, najlepiej chwycić kije do narciarstwa zjazdowego i obrócić je tak, aby rączki opierały się o ziemię. Następnie należy stanąć prosto i złapać pod talerzykami. Równolegle ułożone do ciała przedramię i ramię, powinny utworzyć kąt prosty. Wówczas wiadomo, że kije do nart zjazdowych będą idealne. W przypadku składania zamówienia online, można skorzystać z ogólnodostępnego wzoru na długość kijków do nart zjazdowych lub poprosić o pomoc specjalistów.

Kije do nart zjazdowych sklep

Inwestując w sprzęt do nart zjazdowych, w tym również kije, dobrze jest skorzystać z usług naszego sklepu. Oferujemy bowiem wysokiej jakości produkty, wykonane z trwałych tworzyw, odpornych na działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Gwarantujemy atrakcyjne ceny, indywidualne podejście oraz profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi kijami do nart zjazdowych oraz kontaktu.

Dodaj komentarz