Zimowe szaleństwo na śniegu to forma rekreacji, ciesząca się coraz większą popularnością. Jednym z najczęściej uprawianych sportów jest narciarstwo biegowe, będące doskonałą formą rozrywki dla każdego, bez względu na wiek. Należy jednak pamiętać, że aby czerpać z przejazdów maksymalną ilość radości, warto wyposażyć się w wysokiej jakości, dobrze dopasowany sprzęt. Zakupienie w renomowanym sklepie nart biegowych jest oczywiście kwestią najważniejszą. Jak wybrać biegówki, które pozwolą w pełni cieszyć się wyjazdem w góry?

Jak dobrać narty biegowe? W pierwszej kolejności powinno zastanowić się nad stylem jazdy, jaki zamierza się praktykować. Można wyróżnić dwa rodzaje narciarstwa biegowego – klasyczne i łyżwowe. Drugi rodzaj uznawany jest za bardziej wymagający, z uwagi na zaawansowaną technikę i większe wyzwanie pod względem fizycznym. Osoby początkujące częściej rozpoczynają przygodę z narciarstwem biegowym od stylu klasycznego. Technika jazdy to jednak nie wszystko, co należy wziąć na tapet, dobierając odpowiednie narty biegowe w sklepie sportowym.

Narty biegowe Warszawa

Istotną kwestią jest ślizg nart biegowych. W sprzęcie dostosowanym do stylu klasycznego strefa jazdy/poślizgu została umieszczona na początku i końcu narty, z kolei strefa odbicia znajduje się w środkowej części, tuż pod stopą. Strefę odbicia w dostępnych w sklepach nartach biegowych można podzielić na trzy rodzaje. Narty z łuską zalecane są do spokojnego poruszania się i dla osób początkujących, narty z foką pomagają udoskonalić zdobyte już umiejętności, z kolei biegówki smarowane sprawdzą się głównie w przypadku zaawansowanej jazdy, dlatego ten rodzaj nart biegowych dobiera się najczęściej na zawody sportowe.

Naturalnie wybierając sprzęt, należy szczególną uwagę zwrócić również na rozmiar nart biegowych. Jak obliczyć odpowiednią długość biegówek? W sklepie warto zdać się na doświadczenie i wiedzę specjalistów, którzy chętnie pomogą dobrać dokładny rozmiar nart biegowych. Uniwersalnym sposobem na oszacowanie długości nart biegowych jest dodanie 15-20 cm do swojego wzrostu, z uwzględnieniem również wagi, techniki jazdy i poziomu zaawansowania. Większość nart ma zakresy wagowe – wart się nimi posiłkować przy dobieraniu odpowiedniej długośći dla siebie.

Biegówki Warszawa

Oprócz długości, wybierając narty biegowe w sklepie, powinno się zainteresować wygięciem, twardością, szerokością oraz rodzajem wiązania biegówek, by wszystkie parametry były dobrane możliwie jak najdokładniej. Inne narty posłużą lepiej na wyprawie polarnej, inne podczas “szurania” koło domu lub na duktach leśnych a inne podczas biegania w przygotowywanych torach. Wiemy, jak wiele aspektów wpływa na komfort jazdy, dlatego chętnie pomożemy wybrać narty biegowe w naszym sklepie w Warszawie lub posłużymy radą online. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem oraz kontaktu.

Dodaj komentarz