Choć lato uwielbiane jest przez zdecydowaną większość osób, zima, szczególnie biała i przyjemnie mroźna, idzie za nim krok w krok. Każdego roku na stoku przybywa początkujących sportowców, ubierających buty narciarskie oraz fanów innych aktywności zimowych, którzy chcą spróbować swoich sił w danej dyscyplinie, spędzić czas rekreacyjnie i przede wszystkim dobrze się przy tym bawić. Wyjazd w góry, bez względu na porę roku, wiąże się jednak z koniecznością skompletowania niezbędnego wyposażenia. Jednym z nieodłącznych elementów każdego narciarza są buty.

Wygodne obuwie narciarskie męskie i damskie to podstawa, by podczas białego szaleństwa na stoku czuć się komfortowo i móc czerpać maksymalną ilość radości z czasu spędzanego w górach. Wiele osób, szczególnie jeśli dopiero rozpoczyna swoją przygodę z narciarstwem, zastanawia się, jak odpowiednio dobrać buty? Na co zwracać szczególną uwagę? Z jakiego materiału powinny być wykonane buty narciarskie damskie lub męskie? Pytań jest sporo, dlatego postaramy się odpowiedzieć na każde z nich i ułatwić ten proces.

Poradnik – jak dobrać buty narciarskie?

Podobnie jak przy zakupie każdego innego obuwia, również w przypadku butów narciarskich, jedną z ważniejszych rzeczy, jakie należy zrobić, to dokładnie zmierzyć długość i szerokość swoich stóp. Wymiary można pobrać samodzielne lub skorzystać z profesjonalnej pomocy obsługi sklepu sportowego. Kolejnym bardzo istotnym parametrem, pozwalającym na dobranie idealnych butów narciarskich męskich lub damskich jest sztywność buta, określana również jako flex.

Jak dobrać flex butów narciarskich? Wybór odpowiedniej sztywności obuwia zależny jest przede wszystkim od wagi oraz poziomu zaawansowania jazdy, jaką posiada użytkownik. Przyjmując ogólne zasady, flex butów narciarskich w przedziale 40-70 będzie właściwy dla osób początkujących lub jeżdżących rekreacyjnie. Buty narciarskie z flexem w granicach 70-100 sprawdzą się użytkownikom posiadającym umiejętności średnio zaawansowane. Obuwie narciarskie o sztywności 100 lub większej, wybiorą raczej bardziej doświadczeni miłośnicy sportów zimowych. Kwestia ta jest jednak indywidualna, dlatego zamiast zastanawiać się, jak dobrać buty narciarskie, warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia naszych służących radą specjalistów.

Buty narciarskie – damskie i męskie

W naszej ofercie dostępne jest wysokiej jakości obuwie narciarskie damskie i męskie, zapewniające komfort, swobodę i bezpieczeństwo podczas szaleństwa wśród białego puchu. Wszystkie modele butów narciarskich zostały stworzone z trwałych materiałów, odpornych na wilgoć i wszelkie uszkodzenia. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem oraz kontaktu, by uzyskać pomoc w zakresie doboru butów narciarskich.

Dodaj komentarz