Ludzie dzielą się na trzy grupy. W jednej z nich są osoby, które uwielbiają okres letni i wszystko co z nim związane, w drugiej natomiast gromadzą się zwolennicy złotej jesieni i mroźnej zimy. Kto uzupełnia grupę trzecią? Miłośnicy zarówno chłodniejszych, jak i cieplejszych dni. I to właśnie głównie z myślą o nich powstały nartorolki – połączenie rolek i nart, świetna alternatywa dla klasycznych biegówek. Jazda na nartorolkach to doskonały sposób na niekonwencjonalne spędzenie czasu latem, a jednocześnie możliwość potrenowania narciarstwa biegowego przed rozpoczęciem sezonu.

Warto przybliżyć charakterystykę nartorolek i przekonać jeszcze niezdecydowanych, że to ciekawa propozycja dla fanów intrygujących sportów. Zestaw składa się z dwóch, niewielkich rozmiarów płóz, do których przymocowane są łącznie cztery kółka. Wiązanie nartorolek zbliżone jest do tego, z jakim można spotkać się, kupując narty biegowe. To szczególnie ucieszy osoby, mające już w swojej szafie buty na ten rodzaj nart. Oznacza to bowiem, że prawdopodobnie nie będzie potrzeby inwestowania w kolejne specjalistyczne obuwie. Poza nartami na kółkach, istotnymi elementami wyposażenia są również kijki, kask i ochraniacze.

Narty biegowe na rolkach

Co jeszcze warto wiedzieć o nartorolkach? Sprzęt umożliwia osiągnięcie dużej prędkości jazdy z uwagi na sposób rozstawienia kółek na płozach. Dzięki temu sportowcy mogą pokonać wybrany odcinek trasy szybciej i z mniejszym wysiłkiem, niż miałoby to miejsce w przypadku poruszania się na tradycyjnych rolkach. Narty biegowe na kółkach służą do różnych aktywności – rekreacji, fitnessu, ale i trenowania zimowych sportów zawodowych wiosną, latem, a nawet wczesną jesienią.

Podobnie jak w przypadku nart biegowych, nartorolki można podzielić na dwa rodzaje, w zależności od stylów jazdy – klasyczne i łyżwowe. Te różnią się pod względem konstrukcyjnym i przystosowane do odmiennych technik. Przed zakupieniem odpowiedniej pary, warto więc zapoznać się ze specyfikacją nart biegowych na rolkach lub poprosić o pomoc profesjonalistów.

Rolki jak narty biegowe

W naszym sklepie internetowym dostępne są wysokiej jakości nartorolki, które sprawdzą się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Szeroka oferta nartorolek sprawia, iż każdy znajdzie coś dla siebie. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz pomoc podczad zakupów. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem nartorolek oraz kontaktu.

Dodaj komentarz