Szczególnie w okresie wiosenno-letnim, gdy pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, wiele osób szuka ciekawego sposobu na miłe spędzenia czasu poza domem. Gdy jogging, piesze wycieczki czy jazda na rowerze nie wpasują się w osobiste preferencje lub po prostu chciałoby się spróbować czegoś nowego, warto sięgnąć po wrotki czy rolki, zapewniające doskonałą zabawę i ruch w jednym – bez względu na poziom posiadanych umiejętności i wiek.

Rolki czy wrotki? Co wybrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno doskonale znane w Polsce rolki, jaki i stale zyskujące na popularności, kojarzone z amerykańską kulturą, wrotki, będą świetnym urozmaiceniem ciepłych dni i wieczorów. Duża część klientów kieruje się poziomem trudności nauki jazdy na wrotkach czy rolkach. W rzeczywistości dla jednej osoby większe wyzwanie będą stanowić rolki, dla drugiej wrotki. Nie ma na to reguły, dlatego warto kierować się indywidualnymi preferencjami.

Jazda na wrotkach i rolkach

Podstawową różnicą między rolkami a wrotkami jest rozstawienie kółek. W przypadku rolek łożysko zamontowane jest w jednym szeregu. We wrotkach z kolei kółka ułożone są w dwóch równoległych rzędach, dzięki czemu łatwiej o utrzymanie równowagi i stabilizację. Wrotki i rolki dzieli także sposób hamowania (przedni lub tylni). Z pewnością cechą rolek, przemawiającą na ich korzyść, jest niemal jednakowa motoryka jazdy jak w przypadku łyżew, za sprawą czego w okresie zimowym poruszanie się po lodowisku nie będzie stanowiło dużego problemu.

Wrotki często poleca się dzieciom. Wynika to ze stabilności, jaką zapewniają, ale także ze stosunkowo niewielkiej prędkości jazdy, jaką można osiągnąć, co szczególnie w przypadku małych, początkujących dzieci jest niezwykle ważnym aspektem. Zarówno wrotki oraz rolki można wykorzystać również w deszczowe, szare dni. Coraz większą popularność zyskują skateparki, a nawet wrotkarnie, gdzie przy klimatycznej muzyce można ćwiczyć swoje umiejętności i doskonale się przy tym bawić.

Wrotki i rolki

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo rolki i wrotki Fila, bardzo dobrze znanej marki na rynku. Posiadamy wrotki damskie i dziecięce, a także rolki męskie, wyróżniające się wysoką jakością wykonania i dużą trwałością. Dbałość o każdy szczegół wizualny i funkcjonalny rolek oraz wrotek sprawia, iż produkty dobrze prezentują się na nogach, są niezwykle wygodne i mogą służyć przez wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a także kontaktu, gdyby pojawiły się pytania.

Dodaj komentarz